UA

Результати оцінки стійкості ОТП Банку на 01.01.2019

Наприкінці грудня 2019 року були оприлюднені Національним банком України результати стійкості банків. Варто зауважити, оцінка стійкості передбачала оцінку якості активів (asset quality review - AQR), а для найбільших банків ще й стрес-тестування. За результатом оцінки стійкості у 2019 році ОТП Банк не має потреби у докапіталізації.

Стрес-тестування цього року проходили 29 банків, на які припадає загалом більше 90% активів банківської системи. Для стрес-тестування використовувалися 2 макроекономічні сценарії – базовий та несприятливий. Результати оцінювання за базовим та несприятливим сценаріями не є прогнозами фінансових показників. Сценарії розроблено таким чином, щоб виявити можливий вплив основних ризиків на діяльність банку за його поточного стану.

Згідно з показниками AQR станом на 01. 01. 2019 року основний капітал ОТП Банку становить 3 023 млн грн, а регулятивний капітал – 4 859 млн грн. До того ж норматив достатності основного капіталу (Н3) за результатами стрес-тестування складає 12%, а норматив достатності регулятивного капіталу (Н2) – 19,2% при необхідних рівнях показників 10% та 7% для Н2 та H3 відповідно. Ознайомитися із показниками фінансової установи за базовим та несприятливим макроекономічним сценаріями можна за посиланням.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація