UA

Лакмусовий папірець для інвесторів, або Що розповість Financial Times - авторська колонка Голови Правління

Голова Правління АТ «ОТП БАНК» Тамаш Хак-Ковач у колонці для провідного ділового видання «Новое Время. Бизнес» написав про авторський проект «The Litmus Paper» — полегшене керівництво для вимірювання інвестиційної привабливості України.

Основою для нашої теорії стало твердження, що іноземні інвестори з нефінансового сектора не є homo economicus або, простими словами, людьми вкрай раціональними, які завжди прагнуть до максимізації прибутку. Коли вони вирішують долю десятків або сотень мільйонів доларів, вони намагаються мінімізувати свої зусилля і свій особистий ризик для репутації.

Насамперед вони починають фільтрувати інвестиційні місця розташування, ґрунтуючись тільки на їхньому поверховому знанні пункту призначення. Джерелом таких поверхових знань є особистий досвід і/або авторитетні ділові газети, головною з яких є Financial Times.

Наша ініціативна група збирає всі новини, пов’язані з Україною, які публікує FT від грудня 2018 року. Ми оцінюємо ці статті за двома параметрами: важливість і тональність матеріалу. Негативні новини калькулюються вище, оскільки негативний новинний шлейф має більший вплив на читачів — негативні новини запам’ятовують виразніше і пам’ятають про них довше.

Індекс довго був на негативній території. Проте президент кинув виклик своїм критикам, і індекс почав зростати, незважаючи на те, що Коломойський іноді вривався на сцену, щоб тимчасово потягнути індекс вниз. Але несподівана відставка глави центрального банку, який послався на політичний тиск, є переломним моментом навіть математично, оскільки вона зводить значення індексу до нуля і загрожує знищити весь позитивний ефект президентства Зеленського.

Детальніше – за посиланням.

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація