UA

ОТП Банк посів перше місце у рейтингу первинних дилерів – недержавних банків за обсягами придбання ОВДП у 2020 році

ОТП Банк посів перше місце у рейтингу первинних дилерів – недержавних банків за обсягами придбання ОВДП у 2020 році

ОТП Банк посів перше місце у рейтингу первинних дилерів – недержавних банків та четверте у загальному рейтингу за обсягами придбання ОВДП у 2020 році, згідно з інформацією Міністерства фінансів України. Усього до рейтингу входить 11 банків.

При цьому, у другому півріччі 2020 р. ОТП Банк посідав перше місце серед недержавних банків та третє у загальному рейтингу за обсягом ОВДП, номінованих у доларах США, й перше та четверте місця відповідно за обсягом придбання ОВДП, номінованих у гривнях.

Також, ОТП Банк посів друге місце у рейтингу первинних дилерів за обсягами торгівлі ОВДП на вторинному ринку у 2020 році.

Як повідомив А. Коваленко, директор департаменту казначейства та фінансових установ АТ «ОТП БАНК» банк активно працює з клієнтами з купівлі-продажу ОВДП. «На сьогодні ОВДП – це один з найбільш привабливих для клієнтів інвестиційних інструментів з мінімальними ризиками, більш високою дохідністю порівняно з депозитами та можливістю швидкого повернення коштів. Більше того, після появи на українському ринку продукту «РЕПО з контролем ризику» клієнти отримали доступ к відносно недорогій та швидкій ліквідності. Клієнти, власники ОВДП, мають змогу швидко отримати гривневу ліквідність без продажи своїх паперів», відзначив банкір.

А. Коваленко також повідомив, що у 2021 році Міністерство фінансів змінило порядок оцінки функціювання первинних дилерів. Серед найбільш важливих змін — впровадження чотирьох критеріїв оцінювання замість двох (участь на первинному та вторинному ринках, виконання функцій маркет-мейкера, співробітництво з Мінфіном), скасування договірної вимоги про забезпечення 3% обсягу торгівлі на вторинному ринку, можливість брати участь банку, який втратив статус первинного дилера не раніше, ніж за 9 місяців після розірвання з ним договору о співпраці.

Статус первинного дилера забезпечує правом викуповувати ОВДП безпосередньо у Мінфіну та розміщувати їх серед інших учасників ринку. До того ж первинні дилери забезпечують викуп не менше 3% від загального обсягу розміщення держоблігацій протягом кожного півріччя.

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація