UA

ОТП Банк набув статусу уповноваженого банку за державною програмою «Доступна іпотека 7%»

ОТП Банк набув статусу уповноваженого банку за державною програмою «Доступна іпотека 7%»

ОТП Банк набув статусу уповноваженого банку за державною програмою «Доступна іпотека 7%» у результаті підписання відповідного договору з Фондом розвитку підприємництва, повідомляє прес-служба банку. Церемонія підписання договору відбулася у Міністерстві фінансів України за участі Міністра фінансів С.Марченко, керівників кількох інших банків та засобів масової інформації у п’ятницю, 26 лютого п.р.

Відповідно до договору, «ОТП Банк» отримає можливість надавати іпотечні кредити за програмою «Доступна іпотека 7%», процентна ставка за якими частково компенсується державою, починаючи з 1 березня 2021 р.

Метою програми «Доступна іпотека» є забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Скористатися нею можуть громадяни України, оформивши іпотечний кредит та отримавши за ним часткову компенсацію процентів. Згідно з її умовами, процентна ставка для позичальника становитиме 7% річних, термін кредиту – до 20 років, власний внесок — від 15% вартості житла, максимальна сума кредиту – 2 млн. грн.

Як заявив у своїй промові на церемонії підписання договору В.Мудрий, голова правління АТ «ОТП Банк», «завдяки цій програмі банк відновив доступне іпотечне кредитування». «Це є яскравим прикладом, коли спільні зусилля держави та приватного сектору дали вражаючий результат. Наша мета - допомагати клієнтам реалізовувати їхні мрії. А яка найбільш заповітна мрія у пересічного українця? Власне житло! І здійснити її сьогодні стало можливо завдяки програмі «Доступна іпотека 7%». Адже 7% — це рівень кредитної ставки, який вже наближається до рівня країн Східної Європи, та який можуть собі дозволити сплачувати громадяни України. І я сподіваюся, що таких людей у нас буде буду все більше і більше. Бажаю усім учасникам, аби у майбутньому ця програма стала об’єктом нашої гордості», наголосив банкір.

Нова програма «Доступна іпотека» впроваджується через Фонд розвитку підприємництва шляхом внесення змін до урядових постанов від 24 січня 2020 року №28 та №29, відповідно до яких реалізується та фінансується державна програма «Доступні кредити «5-7-9%».

27 січня п.р. Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Президента України про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном (із доопрацюванням). 15 лютого п.р. умови програми було пом’якшено для забезпечення участі в неї більшої кількості осіб. Так, зокрема, було підвищено максимально допустимий середньомісячний розмір доходу родини позичальника, скасовано вимоги до роду занять позичальника, аварійного стану житла.

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал» та ТОВ «ОТП Лізинг».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація