UA

Вихід на глобальні ринки цінних паперів дозволить «виростити» українського інвестора, – директор казначейства ОТП Банку

Інвестиційна галузь в Україні почала формуватися, і у неї є потенціал – таку думку висловив директор департаменту казначейства і фінансових ринків ОТП Банку Антон Коваленко під час круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», організованого Фінансовим клубом.

«Однозначно тішить тенденція щодо зростання портфеля фізосіб в ОВДП. Якщо в минулому році, за даними НБУ, портфель різних валют сумарно становив близько 11 млрд грн, і ОВДП у валюті істотно перевищували гривневі, то в 2021 формується чітко висхідний тренд – станом на 24.09 ця цифра дорівнює вже 22 млрд грн», – зазначив він.

Ще однією тенденцією, на думку директора казначейства ОТП Банку, є зростання інтересу українців до спекулятивних інвестицій. «Є два типи інструментів: інструменти з фіксованою прибутковістю і інструменти спекулятивні. При поточному рівні інфляції інструменти з фіксованою прибутковістю відходять на другий план, і люди починають цікавитися, а що може дати їм грошей більше, ніж рівень інфляції. Тому вони частіше звертаються до спекулятивних інструментів», – заявив Антон Коваленко.

При цьому він попередив, що покупка акцій через онлайн-платформи може здаватися простою, але несе в собі ризики. «Брокери періодично зникають з горизонту. Навіть гучні імена «розчаровували» своїх клієнтів. Це відбувається не щодня, але такі ситуації є », – розповів він.

За словами банкіра, сьогодні на українському фінансовому ринку існує достатня кількість надійних інвестиційних інструментів – як складних, так і простих, проте дуже мало клієнтів користуються складними інструментами. «Я бb пропонував поки прості історії – акції, готові фонди. Тепер НБУ дав нам можливість створити інфраструктуру інвестування в іноземні цінні папери», – підкреслив Антон Коваленко. Він зазначив, що завдяки цьому вдасться «виростити» довіру до інвестиційної галузі, яка почала формуватися в Україні, а можливість виходити на глобальні ринки дозволить українцям навчатися інвестування на перевірених іноземних інструментах.

Нагадаємо, ОТП Банк є поки єдиним в Україні банком, який реалізував можливість виходу клієнтів на світові біржі з метою придбання або продажу будь-яких акцій, що обертаються на біржах США, Європи, Азії. За перші два тижні з моменту впровадження цієї послуги банк придбав для клієнтів на міжнародних біржах корпоративні цінні папери на суму 1 млн дол. США.

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація