UA

Портфель факторингу ОТП Банку виріс на 50% порівняно з 2020 роком

Портфель факторингу ОТП Банку виріс на 50% порівняно з 2020 роком

На відміну від 2020 року, який виявився не простим для усіх гравців на фінансовому ринку, 2021 рік став роком, коли факторинг, як інструмент фінансування в Україні та Європі продемонстрував значний розвиток. Про це розповіла начальник відділу факторингового фінансування ОТП Банку Ліна Заіка під час онлайн-дискусії «Які перспективи розвитку ринку факторингу в Україні», організованої Фінансовим клубом.

«Цього року портфель факторингу в ОТП Банку виріс більш, ніж на 50% порівняно з минулим роком. Маємо намір втричі збільшити обсяги фінансування у найближчі п’ять років. Ми розвиваємося та розвиваємо не тільки класичні форми факторингу, але й нові його види», – відзначила вона.

За її словами, близько 90% клієнтів, які користуються факторингом в ОТП Банку, це оптові торгівці комп’ютерами, мобільними аксесуарами, будматеріалами, паливом, хімічними продуктами, с/г продукцією тощо. Також вона зазначила, що значну частину портфелю складають великі компанії, які користуються факторингом від 10 до 180 календарних днів. «Наш портфель — «чистий», тобто взагалі не містить простроченої заборгованості», – підкреслила Л.Заіка.

Також начальник відділу факторингового фінансування назвала три головні чинники, що здатні позитивно вплинути на розвиток ринку факторингу в Україні: «Ширша присутність страхових компаній, готових страхувати фінансові ризики за доступною ціною. Другий – наявність у загальному доступі актуальної та достовірної фінансової інформації компаній. І третій – впровадження механізму гарантування з боку держави для розвитку факторингу в державному секторі».

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація