UA

Ліквідність банківської системи залишається на достатньому рівні, — CEO ОТП Банку

Ліквідність банківської системи залишається на достатньому рівні, — CEO ОТП Банку

Ліквідність банківської системи залишається на достатньому рівні, повідомив голова правління ОТП Банку Володимир Мудрий.

За його словами, відносна стабільність та високий рівень ліквідності банківської системи було забезпечено, перш за все, професійними діями НБУ з регулювання ринку з перших днів воєнного стану. До того ж, «під час воєнного стану банківське кредитування і бізнесу, і фізичних осіб, зрозуміло, згортається. Тож банки просто не мають потреби активно залучати ресурси та стимулювати цей процес підвищенням ставок. Навіть при впровадженні кредитних канікул, погашення раніше сформованих кредитних портфелів відбувається, тож ліквідність банківської системи залишається на достатньому рівні», — наголосив банкір. «Саме тому більшість банків наразі або знижують процентні ставки за вкладами, або утримають їх на довоєнному рівні».

До того ж, як підкреслив В. Мудрий, виплата процентів за депозитами посідає вагому частку у сукупних витратах кожного банку, які необхідно оптимізовувати і скорочувати, особливо в умовах обмеження бізнесу та суттєвого зниження доходів — і комісійних, і процентних.

Збереженню ліквідності у системі, на його думку, також сприяє і зміна поведінки вкладників під впливом нових обставин. За даними НБУ, гривневі вклади населення з початку війни збільшилися на 18%, хоча й внаслідок зростання залишків на поточних рахунках. «І це цілком зрозуміло. По-перше, зберігати кошти на рахунку в банку сьогодні за будь-яких умов набагато безпечніше, ніж вдома. По-друге, кардинально, до рівня мінімальних базових потреб, скоротилося споживання, а з ним і необхідність мати на руках вільні кошти. А вкладати ці кошти, окрім банків, зараз майже немає куди – продаж інвалюти практично заборонений, ринок нерухомості зупинився, довгострокових покупок під час війни люди уникають. Тож банки, я би сказав, стали для вкладників своєрідними сейфами, у яких під час війни можна захистити свої накопичення до кращих часів», — поділився думкою голова правління ОТП Банку.

Також, за його словами, «введення 100% гарантування вкладів — однозначно необхідний інструмент для управління ринком у військовий час. Цей крок позитивно впливає на рішення вкладників залишити та продовжити накопичувати кошти на банківських рахунках без остраху і матиме вплив на систему більше в середньостроковій перспективі».

Поділіться цією новиною з друзями!

Акціонерне товариство «ОТП БАНК» – один з найбільших українських банків з іноземним капіталом, який є визнаним лідером фінансового сектора країни. На ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально-відповідальної, надійної та стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc.

З 2019 року згідно з рішенням НБУ ОТП Банк віднесено до переліку системно важливих банків України, які мають вагомий вплив на розвиток фінансової системи країни.

В Україні АТ «ОТП БАНК» виступає флагманом банківської групи ОТП, зареєстрованої Національним банком України, до складу якої також входять ТОВ «КУА «ОТП Капітал», ТОВ «ОТП Лізинг», недержавний пенсійний фонд «Фріфлайт» та відкритий пенсійний фонд «ОТП Пенсія».

Слідкуйте за новинами ОТП Банку в соціальних мережах та месенджерах: Google Новини, Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Telegram та Viber.

Додаткова інформація