UA
ОТП Банк пропонує широкий вибір каналів погашення кредитів, серед яких можна обрати найбільш зручний саме для Вас
Готівкою у банкоматі ОТП Банку
Готівкою у банкоматі ОТП Банку
Готівкою у відділенні ОТП Банку
Готівкою у відділенні ОТП Банку
Безготівково за реквізитами
Безготівково за реквізитами
За допомогою сервісу OTP Smart / OTP Bank UA
За допомогою сервісу OTP Bank UA
За допомогою термінальної мережі
За допомогою термінальної мережі

Звертаємо Вашу увагу, що погашати кредит необхідно у строки, вказані у Вашому кредитному договорі. Дата зарахування коштів на рахунок ОТП Банку має бути не пізніше дати планового платежу. При здійсненні переказу коштів за допомогою терміналів, рекомендуємо сплачувати ваш платіж за 5 робочих днів до дати планового погашення. Також Ви можете здійснювати платежі за кредитом достроково.

Комісія за дострокове погашення кредиту не стягується.

Своєчасне погашення кредитної заборгованості зберігає Вашу кредитну історію бездоганною та позбавить нарахувань пені та штрафів.

Звертаємо Вашу увагу, що погашення кредиту відбувається у валюті кредиту.

Способи погашення кредитної заборгованості.

Погашення здійснюється автоматично якщо Ви заздалегідь забезпечите суму коштів на рахунку, у розмірі достатньому для погашення чергової заборгованості.

Готівкою у банкоматі

Даний спосіб погашення можна використовувати для кредитів на авто або іпотечних кредитів та за наявності активної платіжної картки ОТП Банку.

Погашати кредитну заборгованість готівкою можна через банкомати ОТП Банку з функцією приймання готівки «Cash-in», незалежно від робочого часу каси та не чекаючи у чергах. Дана послуга доступна всім клієнтам держателям платіжних карток ОТП Банку. При здійсненні погашення заборгованості за допомогою послуги «Cash-in» необхідно обрати рахунок для погашення та впевнитись в завершенні операції, отримавши чек, що засвідчує успішність поповнення, та є підтверджуючим документом щодо здійснення даної операції. Погашення можливо тільки в валюті кредитного договору (долар США або гривня).

 • Кошти, внесені через банкомат після 17:00, будуть зараховані на рахунок наступного операційного дня Банку.
 • Валюта погашення обов'язково повинна співпадати з валютою кредиту;
 • Рекомендована кількість купюр для поповнення – до 40 купюр, купюри мають бути не зім’яті та без сторонніх предметів).
Готівкою у відділенні
 • Для погашення кредитної заборгованості Вам необхідно звернутись до будь-якого відділення ОТП Банку.
 • Для погашення кредитів отриманих готівкою або на придбання товару необхідно лише знати номер кредитної угоди.
 • Якщо Ваш кредитний договір укладено в іноземній валюті, при погашенні кредитної заборгованості у відділенні Банку Ви можете здійснити обмін готівкових коштів у національній валюті на кошти валюти Вашого кредитного договору.
 • Купівля іноземної валюти для погашення кредитів здійснюється без обмеження за сумою та без утримання додаткових зборів та комісій в касі банку або на МВРУ відповідно до чинного законодавства.
 • Для купівлі валюти на МВРУ необхідно мати кредитний договір та паспорт Позичальника /солідарного боржника.
 • Придбана Позичальником іноземна валюта в повному обсязі використовується виключно для погашення кредитної заборгованості.
 • Погасити кредитну заборгованість у відділенні Банку можна протягом операційного часу (09:30 — 16:30).
 • Повне погашення кредиту можливе лише у відділенні, де був укладений кредитний договір.
Безготівково за реквізитами

Ви можете погашати кредит безготівковим перерахуванням з будь-якого Вашого рахунку навіть з іншого Банку.

Необхідно звернутись до відділення ОТП Банку або Довідкового центру Банку та отримати реквізити для перерахування коштів.

За допомогою сервісу OTP Smart

Якщо Ви користуєтесь послугою OTP Smart, Ви можете сплачувати заборгованість за кредитом, перераховуючи кошти за допомогою системи з будь-якого Вашого рахунку поточного, ощадного, карткового відкритого в ОТП Банк.

Ви можете погашати кредит з Ваших рахунків у будь-який зручний для Вас час, де б Ви не знаходились, за допомогою сервісу OTP Smart.


Для погашення кредиту Вам потрібно:

 • доступ до мережі Інтернет та Ваш особистий ключ та пароль (токен), що використовуються для входу та авторизації платежів в системі;
 • обов'язкова наявність поточного, ощадного або карткового рахунку та наявність на своєму рахунку суми, достатньої для погашення чергової заборгованості у валюті кредиту;
 • кошти, перераховані після операційного часу Банку, будуть зараховані наступного операційного дня.
За допомогою застосунку OTP Bank UA

OTP Bank UA — це помічник з ведення ваших кредитів. Встановіть його і він забере на себе головний біль «кредитних питань». Помічник сформує ваш кредитний календар: завчасно нагадає про обов’язкові платежі, штурхне, аби не отримали штраф, підкаже коли, скільки і як погасити кредит, попередить про перехід на оплату з комісією.

Через сайт ОТП Банку

Завдяки цьому сервісу Ви маєте можливість здійснювати погашення кредитів, отриманих у АТ ОТП Банк за допомогою платіжної картки будь-якого банку

 • Валюта кредиту — тільки гривня. Погасити кредит можна як за допомогою платіжної картки АТ ОТП Банк, так і карткою VISA/MasterCard, емітованою будь-яким іншим банком в тому числі іноземним банком в будь-якій валюті.
  Увага: оплата можлива лише картками, які не мають обмежень на здійснення Інтернет-розрахунків.

Щоб сплатити по кредиту на сайті АТ «ОТП Банк» Вам необхідно:

Для погашення кредитів готівкою або на отримання товару:

 • Ввести 10 значний номер кредитної угоди
 • у разі відповідності введених даних Вам буде запропоновано «Перейти до оплати» на ввести суму платежу.

Для погашення заставних кредитів на придбання іпотеки, авто:

 • Ввести 10 значний ідентифікаційний номер Позичальника
 • У разі відповідності введених даних Вам буде запропоновано «Перейти до оплати» та ввести суму платежу.

Банкомати з можливістю приймання готівки — це банкомати з додатковими функціями, які дозволяють користуватись основними послугами Банку без черг та комісій

Правила роботи з банкоматами з можливістю приймання готівки:

 • Банкомат приймає гривні та долари США банкнотами номіналом від 10 UAH та 10 USD.
 • Банкноти необхідно вносити однією пачкою (до 40 купюр) вузькою стороною вперед. В пачці можуть бути банкноти різного номіналу.
 • Банкомат може не прийняти повноцінні банкноти, тому Ви можете повторити спробу декілька разів. Не прийняті банкоматом банкноти повертаються через модуль внесення готівки.
 • Забуті банкноти вилучаються банкоматом через 45 секунд.
 • Заборонено вставляти до банкомату рвані, брудні, м'яті купюри та сторонні предмети.
 • Валюта, яка вноситься до банкомату при здійснення операції, повинна співпадати з валютою рахунку, на який зараховуються кошти.

Адреси та режим роботи банкоматів з можливістю приймання готівки

Правила роботи з банкоматами з можливістю приймання готівки
Поширені питання
Які зобов'язання за кредитом несе поручитель?

Відносини поручительства в законодавстві України регулюються, в першу чергу, нормами Цивільного кодексу України. У випадку порушення боржником зобов’язань, які забезпеченні порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Таким чином, з моменту порушення зобов’язань позичальником, обсяг зобов’язань поручителя та зобов’язань позичальника перед кредитором стає рівним (однаковим).

Згідно зі статтею 559 ЦК України, порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов’язання. Відмова від зобов’язань в односторонньому порядку не допускається (стаття 525 ЦК України).

Згідно зі статтею 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами. Банк не має правових підстав для розірвання (припинення) Договору поруки, оскільки нормами чинного законодавства України та умовами Договору не передбачено розірвання (припинення) зобов’язань без їх виконання.

Які документи потрібно надавати при погашенні кредиту?

Для погашення кредиту Вам необхідно лише повідомити:

 • по заставним кредитам - ПІБ Позичальника
 • по кредитам готівкою або на придбання товару – номер кредитної угоди

Якщо платіж за кредитом складає або перевищує 150 000 грн (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті), то необхідно надати паспорт.

Хто може здійснювати платежі за моїм кредитом?

 • Позичальник/Солідарний боржник – погашення здійснюється без обмежень. Якщо сума платежу складає або перевищує 150 000 грн. (або еквівалент в іноземній валюті), необхідно надати паспорт для ідентифікації.
 • Третя особа без довіреності (фізична особа або фізична особа-підприємець) – погашення здійснюється за умови, що сума платежу не перевищує 150 000 грн. (або еквівалент в іноземній валюті), і третя особа не буде зазначена як платник.
 • Третя особа по довіреності (фізична особа) – погашення здійснюється без обмежень. Довірена особа має надати паспорт для ідентифікації.
 • Поручитель (фізична особа, фізична особа-підприємець або юридична особа) – поручителі здійснюють погашення тільки простроченої заборгованості. Якщо поручителем є фізична особа-підприємець або юридична особа, погашення здійснюється тільки у безготівковій формі.
 • Третя особа за згодою позичальника у встановленій формі (юридична особа або фізична особа-підприємець) – погашення здійснюється за умови надання документів для ідентифікації третьої особи та оригіналу відповідної додаткової угоди до кредитного договору.

Чи передбачені санкції за несвоєчасне погашення кредиту?

За несвоєчасне погашення кредитної заборгованості застосовуються пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ( по заставним кредитам) та по кредитам готівкою або на придбання товари – 25 грн. Порядок застосування санкцій передбачений Вашим кредитним договором.

Чи передбачено комісію за дострокове погашення кредиту?

Комісія за дострокове погашення кредиту (повне або часткове) не стягується.

Що робити у випадку смерті позичальника?

Згідно зі статтею 1282 Цивільного кодексу України спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором не встановлено інше. У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора накладає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

У випадку відсутності можливості погасити заборгованість за кредитним договором одноразовим платежем, Банк може розглянути питання щодо надання спадкоємцю кредиту з метою погашення заборгованості за кредитним договором померлого.

Що робити, якщо поточних доходів не вистачає для погашення заборгованості?

Необхідно якнайшвидше повідомити про це Вашого фінансового консультанта для своєчасного здійснення реструктуризації кредитної заборгованості.

Як погашати кредит?

Погашати кредит в можна наступними способами:

 • готівкою у банкоматах;
 • готівкою у відділеннях;
 • за допомогою сервісу OTP Smart;
 • безготівковим перерахуванням;
 • сайт ОТП Банку (кредити в національній валюті);
 • термінальні мережі (кредити в національній валюті).

Увага! Якщо контрольна дата погашення припадає на вихідний день, строк оплати переноситься на наступний після вихідного дня робочий день без застосування штрафних санкцій.

Як дізнатися, скільки треба платити?

Інформація щодо розміру щомісячного платежу надходить на контактний номер Позичальника шляхом sms- інформування за умови наявності номеру мобільного телефону в ПЗ Банку.

Отримати інформацію щодо розміру щомісячного платежу або суми, необхідної для повного погашення кредиту, можна наступними способами:

 • за допомогою SMS-повідомлення на короткий номер 9707 Послуга надається для кредитів готівкою або на товар. В тексті SMS-повідомлення необхідно вказати 10 цифр номеру кредитної угоди. Вартість відправки SMS-повідомлення 0,94 грн. для абонентів КИЇВСТАР, МТС (МТС та Vodafone) та для абонентів ТОВ «лайфселл» (lifecell);
 • за допомогою автовідповідача за номером 044 498 88 44 (пункт 1-1 або 1-2, цілодобово, вартість дзвінків згідно з тарифами Вашого оператора зв'язку). Послуга надається для кредитів готівкою або на товар;
 • за допомогою оператора Довідкового центру за номером 044 498 88 44 (з 9-00 до 20-00, вартість дзвінків згідно з тарифами Вашого оператора зв'язку). Інформація щодо кредиту надається лише при особистому зверненні власника кредиту. Третім особам інформація щодо кредиту не розголошується;
 • у менеджера відділення при здійсненні погашення кредиту через касу ОТП Банку.

Для отримання детальної інформації про послуги звертайтесь до Довідкового центру за номером 044 498 88 44 (з 9-00 до 20-00, вартість дзвінків згідно з тарифами Вашого оператора зв'язку).