UA
Корисні поради
Кілька депозитів в одному банку: коли це вигідно

Кілька депозитів в одному банку: коли це вигідно

За останні півроку законодавство України у банківському секторі зазнало суттєвих змін, звісно у зв’язку з початком повномасштабної війни з рф, – аби допомогти і суспільству, і бізнесу пристосуватися до умов воєнного часу та захистити економіку у цілому. Зокрема, у дію вступив закон, згідно з яким протягом дії воєнного стану та три місяці після його завершення держава гарантує повернення 100% суми банківських вкладів фізичних осіб разом із нарахованими процентами.

ДетальнішеЧи можна пенсійні накопичення покласти на депозит

Чи можна пенсійні накопичення покласти на депозит

Роками люди похилого віку, основним засобом існування для яких є пенсійні виплати, діяли за звичною схемою: щомісяця приходили отримати гроші у відділення "Укрпошти". А тримаючи в руках готівку, не поспішали розбиратися у тонкощах банківських послуг і можливостях, що вони створюють.
Наразі ж, у зв’язку зі змінами у пенсійному законодавстві, кожен громадянин України, який отримав право виходу на заслужений відпочинок, отримав можливість самостійно обирати фінансову установу для обслуговування своїх пенсійних виплат з переліку уповноважених Пенсійним фондом України. А банки почали розробляти та адаптувати свої пропозиції для цієї важливої категорії клієнтів.

ДетальнішеДепозити в іноземній валюті в ОТП Банку – що треба знати

Депозити в іноземній валюті в ОТП Банку – що треба знати

Можливість розміщення депозитів в іноземній валюті ОТП Банк пропонує дуже давно. Зокрема, строкові депозити у банку можна відкрити у доларах США, євро та швейцарських франках. Процентні ставки за цим продуктом традиційно є меншими, ніж за депозитами у гривні, і клієнти здебільшого використовують можливість розміщення депозиту в іноземній валюті для збереження валюти, ніж для отримання прибутку у вигляді процентів.

ДетальнішеЯк розрахувати прибуток від депозиту

Як розрахувати прибуток від депозиту

Для розрахунку доходу за депозитом клієнта українські банки використовується кількість днів, протягом яких банк користувався коштами вкладника. Відповідно до Цивільного кодексу, проценти нараховуються від дня, наступного за днем оформлення вкладу, та до дня перед його поверненням клієнтові. У перший та останній дні відсотки не нараховуються.

ДетальнішеПоточний рахунок чи гроші на депозиті: що вигідніше?

Поточний рахунок чи гроші на депозиті: що вигідніше?

З початком широкомасштабної агресії українські банки – зокрема і ОТП Банк – продемонстрували стійкість і надійність. ОТП Банк не припиняв здійснення платежів та роботу відділень, навіть у близьких до фронту регіонах. Під час блекаутів він долучився до об’єднаної банківської мережі Power banking та посилив 47 чергових відділень альтернативними засобами живлення і зв’язку. За підсумками 2022 року ОТП Банк отримав від компанії Mastercard Відзнаку Стійкості – за незламність, відповідальність та готовність підтримувати інших.

Тож наразі навіть в умовах гострих ризиків і воєнного стану українці намагаються зберігати кошти у межах банківської системи України, у т.ч. в ОТП Банку – на картках, поточних чи депозитних рахунках. Але ж який варіант слід обрати, якщо є намір надійно зберегти гроші і отримати при цьому дохід?

Детальніше