Рівні безпеки, що використовуються для захисту держателів платіжних карток

 
Безпека Ваших платіжних карток!

Підключіть послугу SMS-банкінг до Ваших платіжних карток та оперативно отримуйте інформацію щодо будь-якої проведеної операції за допомогою SMS-повідомлень!

SMS-банкінг – постійний контроль та безпека Ваших коштів!Поповнення карток OTP Bank:

* переказ на зарплатну картку OTP Bank – 1%+5 грн.

 

Платіжна картка є найпопулярнішим банківським продуктом, і зі зростанням обсягу розрахунків картками питання безпечного користування пластиком стає дедалі актуальнішим – починаючи від наголошення базових принципів захисту персональної інформації до впровадження нових систем захисту даних.

Найпростішими рівнями захисту власників платіжних карток вважаються:

Ліміти на картці – це встановлені обмеження сум, в рамках яких можливо здійснити операції покупки або отримання готівки. Клієнт в будь-який час може ініціювати збільшення ліміту для проведення операції на необхідну суму. Але у випадку втрати або крадіжки картки, зловмисник не зможе використати суму більшу, ніж встановлений ліміт.

СМС-інформування – можливість отримувати СМС-повідомлення про кожну операцію, здійснену з використанням Вашої картки для постійного контролю та безпеки Ваших коштів.

CVV або CVC код - Card Verification Value для карток Visa або CVC Card Verification Code для карток MasterCard являє собою тризначний код на зворотній стороні картки, без зазначення якого не проводяться операції покупки на інтернет ресурсах.

Існують також більш складні методи захисту карток від дій зловмисників. Двома основними такими методами є DCV код та 3D Secure.

Динамічний код, DCV - це еволюція технології CVV / CVC за рахунок регулярної зміни коду через однакові проміжки часу за певним алгоритмом, відомим лише банку-емітенту. Для відображення DCV в платіжну картку вбудований мініатюрний дисплей. Таким чином, DCV робить неможливим використання реквізитів картки. Навіть якщо шахраям вдалося отримати повний набір даних, максимум через 20 хвилин код зміниться, і спроба інтернет-платежу з використанням застарілого тризначного коду буде відхилена банком-емітентом.

3D Secure – це сучасна технологія, розроблена для забезпечення безпеки платежів по картках в мережі Інтернет, що дозволяє ідентифікувати держателя картки, який здійснює операцію і максимально знизити ризик шахрайства по ній. Підвищення безпеки при здійсненні інтернет-платежів на сайтах, що підтримують технологію 3D Secure, відбувається за рахунок проведення додаткової ідентифікації держателя платіжної картки шляхом обов'язкового введення держателем картки одноразового пароля, який в ході операції автоматично направляється банком в SMS-повідомленні на номер мобільного телефону держателя.

Отже, якщо DCV змінюється кожні 20 хвилин, технологія 3-D Secure передбачає генерування і повідомлення держателю картки коду підтвердження платежу безпосередньо в момент здійснення операції. І тому, якщо у випадку з DCV у зловмисника теоретично є дуже невеликий шанс використати викрадені карткові дані до чергової зміни DCV, 3-D Secure виключає таку можливість.

До того ж, у разі викрадення пластикової картки технологія DCV не зможе захистити її держателя від розрахунків його грошима шахраями в інтернет-магазинах. Звичайно, банківські інструкції вимагають від держателя картки термінового повідомлення банку про її втрату для негайного блокування. Але на практиці може минути декілька годин і навіть днів перш ніж клієнт повідомить банк, і цього часу цілком достатньо для переведення з картки всіх грошей через інтернет. Тим більше, якщо у клієнта не підключена послуга СМС-інформування.

У випадку ж з 3-D Secure злочинець не зможе скористатися вкраденою карткою. Та навіть якщо інтернет-торговець відключить опцію 3-D Secure для всіх своїх покупців, правила платіжних систем будуть на стороні власника картки і банку-емітента. У випадку проведення операції без додаткової аутентифікації держателя картки, тобто введення коду з СМС-повідомлення, всі гроші клієнта будуть повернені клієнту.

І на сам кінець, з точки зору практичності повсякденного довготривалого користування карткою технологія 3-D Secure дозволяє використовувати картку для розрахунків в мережі Інтернет навіть за наявності механічних пошкоджень, тоді як картка з DCV вимагає більш дбайливого зберігання, адже найменші пошкодження призведуть до нездатності дисплею відображувати цифри коду.

Якщо картку було викрадено або загублено, терміново телефонуйте

Підтримка клієнтів-держателів платіжних карток OTP Bank:

  • Тел. (044) 490 05 26, (044) 290 92 36 (цілодобово);
  • Міжнародна платіжна система MasterCard Worldwide, тел. +1-636-722-7111 (цілодобово);
  • Глобальна служба підтримки держателів карток міжнародної платіжної системи Visa International, тел. +1 (0) 410-581-99-94 (цілодобово). Поза межами США не набирайте (0). У межах США не набирайте +1.


Перевірка залишку на картковому рахунку в автоматичному режимі


Шановний клієнте!

Ви маєте можливість отримувати інформацію щодо залишку на Вашому картковому рахунку в автоматичному режимі. Послуга надається цілодобово, безкоштовно та не потребує з’єднання з оператором Довідкового центру.

Скористатись послугою дуже просто. Вам необхідно зателефонувати до Довідкового центру Банку за номерами телефонів 044 490 05 26 (міський номер для м. Києва). Далі, дотримуючись голосових підказок, натиснути кнопку «1» на Вашому телефоні, набрати всі 16 цифр номеру вашої картки (4 блоки по 4 цифри на лицьовій стороні картки) і прослухати інформацію стосовно балансу Вашої платіжної картки.