UA

Банківські послуги у європейських країнах – пропозиції від OTP Group для українців


OTP Bank, що є однією з найбільших незалежних банківських груп у Центрально-Східній Європі, прагне підтримати громадян України, які змушені покинути домівку через війну та російську агресію. Для цього банки OTP Group розробили і запровадили спеціальні сервіси для українців, що спрямовані на спрощення та пришвидшення найбільш затребуваних фінансових операцій у країнах своєї присутності – Угорщині, Молдові, Румунії, Болгарії, Словенії, Албанії, Хорватії та Сербії. Спрощені процедури охоплюють такі послуги, як видача готівки, отримання карток, рахунків та ідентифікації і різняться в залежності від країни. Тож якщо ви змушені залишити Україну та перебуваєте в будь-якій з країн присутності OTP Group, будь ласка, ознайомтеся зі спеціальними фінансовими пропозиціями, які можуть бути для вас корисними.Угорщина

Готівка

 • Конвертація гривні у форинти у спеціально відведених відділеннях. У цих відділеннях українські громадяни можуть обміняти гривню на угорські форинти у межах ліміту 15 тис. грн на одну транзакцію. Курс обміну гривні на форинти можна знайти на сайті otpbank.hu.
 • Конвертація в інші іноземні валюти наразі не є можливою. Конвертовану валюту можна розмістити на рахунку клієнта у форинтах, якщо такий рахунок було відкрито, та потім проконвертувати в інші іноземні валюти, якщо клієнт відкриє відповідний рахунок.

Картка та рахунок

Відкрити рахунок у форинтах у спеціальних відділеннях OTP Bank в Угорщині, що надають цю послугу, може будь-яка фізична особа віком від 18 років (від 14 до 18 років обов'язковою є присутність батьків або законних опікунів). За посиланням ви знайдете інформацію українською мовою щодо банківських продуктів для фізичних осіб.

Відкрити рахунок також можна у таких інвалютах: EUR, USD, CHF, CAD, GBP, SEK, BGN, JPY, CZK, NOK, PLN, TRY.

Iдентифікація

Будь-яка фізична особа віком від 18 років (від 14 до 18 років обов'язковою є присутність батьків або законних опікунів) за наявності закордонного паспорту або угорського посвідчення особистості.

Географія

Перелік відділень, в яких можна обміняти гривню на угорські форинти.

Молдова

Готівка

 • зняття готівки в банкоматах OTP Bank без комісії;
 • зняття готівки з картки в межах лімітів, встановлених банком-емітентом картки;
 • здійснення валютно-обмінних операцій з українською гривнею. Для забезпечення рівного доступу до валютних операцій встановлено ліміт торгівлі гривнею на рівні 5000 грн на клієнта/день.

Картка та рахунок

 • відкриття безкоштовно банківського рахунку у леях або іноземній валюті за спрощеною процедурою, за наявності лише посвідчення особи або закордонного паспорта, виданого органами влади України;
 • безкоштовне відкриття банківської картки в леях, доларах та євро;
 • отримання безкоштовного доступу до програми OTP Internet і Mobile Banking, які дозволяють керувати банківськими рахунками та здійснювати перекази в леях та іноземній валюті на вигідних умовах.

Iдентифікація

Посвідчення особи або закордонний паспорт, виданий органами влади України.

Географія

Будь-яке відділення OTP Bank, Молдова.

Румунія

Картка та рахунок

Громадяни України із закордонним паспортом можуть відкрити пакет OTP Lejer з нульовою щомісячною платою за обслуговування. Пакет включає у себе поточний рахунок (у місцевій валюті, з можливістю відкриття рахунку у євро та доларах США), дебетову картку, смарт-банкінг (інтернет та мобільний банкінг) та SMS-інформування.

Iдентифікація

Для відкриття рахунку в леях (в національній валюті) громадянам України потрібен мінімум документів, зокрема закордонний паспорт.

Географія

Будь-яке відділення OTP Bank, Румунія.

Болгарія

Готівка

Картка та рахунок

Будь-який громадянин України, який змушений залишити свою країну, може відкрити поточний рахунок у левах, євро та доларах з дебетовою карткою та онлайн/мобільним банкінгом, відвідавши офіс DSK Bank – банк, що є членом OTO Group.

Iдентифікація

 • Документ, що посвідчує особу, за яким громадянин України був допущений на територію Республіки Болгарія;
 • Декларація від власника майна, в якому тимчасово проживає громадянин України, а також декларація особи, яка надала житло в Болгарії.

Географія

Будь-яке відділення банку. DSK Bank, Болгарія має розгалужену мережу відділень, проте рекомендує відвідувати більші офіси, де українці також можуть отримати консультацію.

Словенія

Картка та рахунок

Спрощена процедура отримання базового тарифного пакету банківського обслуговування. У пакет входять: базовий платіжний рахунок, дебетова картка Visa, цифровий банкінг (мобільний та інтернет-банкінг), зняття готівки в касі банку або в банкоматі, 8 безкоштовних платіжних операцій на місяць (кредитні чи дебетові). Вартість обслуговування базового тарифного пакету: 4,90 євро щомісяця. Утім SKB banka – член OTP Group,пропонує скористатися ним у перші три місяці безкоштовно.

Валюта

Рахунок можна відкрити в євро.

Депозит і сейф

Українці можуть відкрити депозитний сейф, але умовою оренди сейфа для іноземного громадянина є депозит 500 євро.

Iдентифікація

Для відкриття пакету необхідні паспорт та картка заявника про міжнародний захист або посвідка на тимчасове проживання.

Албанія

Готівка

OTP Bank, Албанія скасував комісії за зняття в банкоматах готівки з карток, емітованих в Україні (у т.ч. комісії, пов’язаної з курсом обміну валют).

Перекази

Наразі OTP Bank, Албанія відмовився від усіх комісій на перекази коштів в Україну.

Рахунки

Поточні рахунки можуть бути відкриті в національній валюті – албанський лек ALL або в таких валютах: EUR, USD, GBP, CAD і CHF.

Депозити

Депозити можна відкрити у таких валютах: ALL, EUR і USD.

Iдентифікація

Громадяни України можуть відкрити рахунок в OTP Bank, Албанія за фізичної присутні у відділенні та наявності дійсного закордонного паспорту.
Посвідка на проживання не є обов'язковим документом, але у випадку подання заяви на її отримання потрібно надати у відділення заяву або отриману посвідку на проживання. Згідно з місцевим законодавством громадяни України є нерезидентами, тому до них в деяких випадках можуть застосувати посилений контроль, зокрема проситимуть надання інформації та/або документів щодо джерела походження коштів, підтвердження адреси тощо.

Хорватія

Готівка

Зняття готівки доступне у відділеннях OTP Bank та мережі банкоматів OTP Bank. Денний ліміт на зняття коштів у банкоматах складає 8 000,00 кун.

Картка та рахунок

 • Поточний рахунок у місцевій та іноземній валюті (безкоштовно) з дебетовою карткою Mastercard.
 • Мобільний банкінг (безкоштовно).
 • 10 безкоштовних платіжних операцій всередині країни.
 • Безкоштовні транскордонні, міжнародні та національні вхідні грошові перекази.
 • Безкоштовні транскордонні та міжнародні грошові перекази.

Вартість відкриття та щомісячна плата за цей спеціальний пакет становить 0,00 кун (безкоштовно).

Iдентифікація

OTP Bank, Хорватія дає можливість відкрити рахунок громадянам України з такими документами:

 1. Дійсний паспорт або ідентифікаційна картка. У разі відсутності паспорта або документа, що посвідчує особу, банк у виняткових випадках приймає інший документ, що посвідчує особу, якщо документи мають усі необхідні елементи.
 2. Номер OIB (особистий ідентифікаційний номер), виданий податковою інспекцією Хорватії.
 3. Посвідчення особи нерезидента під тимчасовим захистом, видане Міністерством внутрішніх справ Республіки Хорватія.

Сербія

Картка та рахунок

 • Громадяни України отримують картки і можуть використовувати їх для розрахунків і зняття коштів з банкоматів без обмежень.
 • Можливий переказ коштів з рахунків з України.

Iдентифікація

Відкриття рахунку за паспортом.

Безпека обслуговування